Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ନିୟୁ ଲୁକ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଜର୍ସି: INDIA ଲେଖାଥିବା ୟୁନିଫର୍ମରେ ଖେଳିବେ ପାକ୍ କ୍ରିକେଟର, ଟ୍ୱିଟ କରି ଜଣାଇଲା PCB

17/10/2021 at 2:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୧୦: ଆଜିଠୁ ଜମିବ ଫଟାଫଟ କ୍ରିକେଟ ଫିଭର । ଅର୍ଥାତ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ t-20 ବିଶ୍ୱକପ୍ । କରୋନା ପାଇଁ ଏଥରେ ଭାରତ ବଦଳରେ ୟୁଏଇ ଓ ଓମାନରେ ଖେଳାଯିବ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ । ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହାର ଆୟୋଜକ ରହିଛି ବିସିସିଆଇ । ତେବେ ଏହି t-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ଉତ୍କଣ୍ଠା ରହିଛି ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟଚକୁ ନେଇ । ଅକ୍ଟୋବର ୨୪ରେ ଖେଳାଯିବ ଏହି ହେବିଓ୍ୱେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ।

ଏଥର ନୂଆ ଜର୍ସିରେ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ଦୁଇ ଦେଶର ଖେଳାଳି । ହେଲେ ଦେଖଣାହାରୀଙ୍କ ମନୋ ମହିବ ପାକିସ୍ତାନର ଜର୍ସି । କାରଣ ଏଥିରେ ଲେଖାଅଛି ଭାରତର ନାଁ । ଯାହାକି ପ୍ରଥମ ଘଟଣା । PCB ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ କିନ୍ତୁ ଜର୍ସିରେ ୟୁଏଇ ଲେଖାଥିଲା । ଏହାପୂର୍ବରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ।

ଯେଉଁଥିରେ ପାକିସ୍ତାନର ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜମଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ନୂଆ ଜର୍ସିରେ ଦେଖିବାକୁୂ ମିଳିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହି ଜର୍ସିରେ ଆୟୋଜକ ଭାବେ ଭାରତ ବଦଳରେ ୟୁଏଇ ନାଁ ଲେଖାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ଦଳର ଜର୍ସିରେ ଆୟୋଜକ ଭାବେ ଭାରତ ନାଁ ଲେଖାଯାଇଥିଲା । ତେଣୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ପାକିସ୍ତାନ ବୋର୍ଡକୁ ଟ୍ରୋଲ କରାଯିବା ପରେ ନୂଆ ଜର୍ସିରେ ଇଣ୍ଡିଆ ଲେଖିଛି ପିସିବି ।

ଆଇସିସି ନିୟମ ଅନୁୟାୟୀ, ଆଇସିସି ବ୍ୟାନର ତଳେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ସମସ୍ତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା ଟିମ୍ ନିଜ ଜର୍ସିର ଡାହାଣ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ନାଁ ସହ ଆୟୋଜକ ଦେଶର ନାଁ ଲେଖିବାକୁ ବାଧ୍ୟ । ଚଳିତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପର ଆୟୋଜକ ଭାରତ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳର ଜର୍ସିରେ ଆୟୋଜକ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତ ନାଁ ଲେଖିରହିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ରହିଛି ।

   Related Posts