Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଶୀତ ଖେଳୁଛି ଲୁଚକାଳି : ଆଜି ବଢିବ ଥଣ୍ଡା, କିନ୍ତୁ କାଲି କମିଯିବ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି: ମିନିବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ: ବାଲିନାଶିରେ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଗୋଡ଼େଇ ଗୋଡ଼େଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ବେଆଇନ୍ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ମାଲିକଙ୍କ ଉପରେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍ ଲଗାଇଲେ ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: କଲୋନୀରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ୨ ବଖରା ଘର
  • ||

ନଗର ନିଗମ ବୈଠକରେ ହଙ୍ଗାମା : କର୍ପୋରେଟର ଦେଖାଇଲେ ଜୋତା, ଆପ୍ ଏବଂ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଥାନାରେ ମାମଲା

28/12/2020 at 10:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୧୨ : ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀ ନଗର ନିଗମ ବୈଠକରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ସୋମବାର ୨ ପରିଷଦ ମଧ୍ୟରେ ବିରୋଧ ମଧ୍ୟରେ ବୈଠକ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ହାତାହାତି ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ମହିଳା କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ଫିଙ୍ଗାଫିଙ୍ଗି ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବୈଠକ ଆରମ୍ଭରୁ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର କର୍ପୋରେଟରମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ସମୟରେ ଯେଉଁ ଚାଷୀମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ସେମାନଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ବୈଠକ ସମୟରେ ବିପକ୍ଷ ନେତା ମନୋଜ ତ୍ୟାଗୀ ମୃତକ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖୁଥିଲେ । ଯାହାକୁକି କ୍ଷମତା କଳରେ ଥିବା କ​‌ର୍ପୋରେଟରମାନେ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଜୋରଦାର ହଙ୍ଗାମା ହୋଇଥିଲା । ଉତ୍ତର ନଗର ନିଗମରେ ୨୫୦୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ଘୋଟାଲା ଅଭିଯୋଗ​‌ରେ ଆପ କର୍ପୋରେଟରମାନେ ହଙ୍ଗାମା କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ପଟେ ବିଜେପିର କର୍ପୋରେଟରମାନେ ୧୩ ହଜାର କୋଟିର ବକେୟା ଫଣ୍ଡକୁ ନେଇ ଗୃହରେ ପ୍ଲାକାର୍ଡ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଜୋରଦାର ହଙ୍ଗାମା ହେବା ସହ ହାତାହାତି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ।

୨ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କଥା କଟାକଟି ଏବଂ ଜୋତା ଫିଙ୍ଗାଯାଉଥିବା ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ବିଜେପି ସଦସ୍ୟା ନୀତୁ ତ୍ରିପାଠୀ ଜୋତା ଦେଖାଉଥିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି । ଏଭଳି ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ମେୟର ନିର୍ମଳ ଜୈନ ବିରୋଧି ଦଳ ନେତା ତଥା ଆପ କର୍ପୋରେଟର ମନୋଜ କୁମାର ତ୍ୟାଗି ଏବଂ ଆପର ଅନ୍ୟ ଜଣେ କର୍ପୋରେଟର ମୋହିନୀ ଜୀନଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ୧୫ ଦିନ ପାଇଁ ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି ।

ଦିଲ୍ଲୀର ପଟପଡଗଞ୍ଜ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ବିଜେପି କାଉନସିଲର ବିପିନ ବିହାରୀ ସିଂ, ସନ୍ତୋଷ ପାଲ ଏବଂ କାହ୍ନେୟା ଲାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ୩ କାଉନସିଲର ମନୋଜ କୁମାର ତ୍ୟାଗୀ, ଗୀତା ରାୱତ ଏବଂ ମୋହିନୀ ଜୀନୱାଲ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତ । ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ବିଜେପି କାଉନସିଲରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା, ଠେଲାପେଲା କରିବା ଏବଂ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ରୁଜୁ କରିବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି । ଏଥିସହିତ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ କର୍ପୋରେଟର ସଦନ ପ୍ରବେଶ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦ୍ବାରା ୨ ଜଣ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି କର୍ପୋରେଟର ମନୋଜ କୁମାର ତ୍ୟାଗି ଏବଂ ମୋହିନୀ ଜୀନୱାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପଟପଡଗଞ୍ଜ ଥାନାରେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଓ ଗାଳିଗୁଲଜ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି

   Related Posts