Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ହାଇଓ୍ୱାକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||
  • ଜାମିନ ସତ୍ତ୍ଵେ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ‌
  • ||
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଦଳିତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗ

14/06/2018 at 5:20 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ମଦନପୁର-ରାମପୁର ଥାନା ବାଞ୍ଜିପଦର ଗାଁ । ଜଙ୍ଗଲ ଜମିରେ ଗଢି ଉଠିଥିବା ଗାଁର ସମସ୍ତେ ଭୁମିହୀନ। ସେଥିମଧ୍ୟ ରୁ ୭ ପରିବାରର ୫ ଜଣ ଯୁବତୀ କାମ ଆଶା ରେ ଗାଁ ନିକଟ ଦାଦନ ଦଲାଲ ଯୁଧିଷ୍ଟିର ବିଭାରର ଯୋଗସୁତ୍ର ରେ ଗତ ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବର ମାସରୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ତାମିଲନାଡୁର ତ୍ରିପୁର ସହରକୁ। ସେଥିରୁ ୪ ଜଣ ଯୁବତୀ ଗତ ମେ ମାସରେ ଗାଁ କୁ ଫେରିଥିବା ବଳେ ଗୋପୀନାଥ ସୁନାଙ୍କ ୧୯ ବର୍ଷିଅ ଯୁବତୀ ରଶ୍ମୀତା ସୁନା ଖୋଜଖବର ନାହିଁ। ଦାଦନ ଯାଇଥିବା ସାଥୀ ଝିଅଙ୍କ ସୁଚନା ଆନୁଯାୟୀ ଦଲାଲ ଯୁଧିଷ୍ଟିର ବିଭାର ସମସ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ତ୍ରୀପୁର ଏକ ସୁତାକଳରେ ନିୟୋଜିତ କରିଥିବା ବଳେ ସପ୍ତାହକ ପରେ ରଶ୍ମିତା କୁ ଆନ୍ୟତ୍ର କାମ କରିବାକୁ ସ୍ଥାନନ୍ତର କରିଥିଲା । ଆନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରଶ୍ମିତା ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ କାମ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିବା ଦଲାଲ ରଶ୍ମିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସଫେଇ ଦେଇ ଆସୁଛି ।
୭ ମାସ ପରେ ଝିଅ ନିଖୋଜ ଥିବା ଜାଣି ପାରି ପରିବାର ଝିଅ କୁ ଦଲାଲ ବିକ୍ରୀ କରି ଦେବା ଆଶଙ୍କା ରେ ମଦନପୁର-ରାମପୁର ଥାନା ରେ ଏତଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି । ହଲେ ଆଦ୍ୟାବଧି ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସଫେଇ ଦେଉଥିବା ବଳେ ହାତ ରେ ନିଖୋଜ ଯୁବତୀ ର ସୁରାକ ମିଳୁନାହିଁ । ଥାନାରେ ପରିବାରର ଏତଲା ପରେ ଦଲାଲ ଯୁଧିଷ୍ଟିର ବିଭାର ଗାଁରୁ ଫେରାର ରହିଛି । ଆନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏହି ଘଟଣା ଏସ.ସି ଏଟ୍ରୋସିଟି, ଯୁବତୀ ଚାଲଣ ମାମଲା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଥିଲେ ହେଁ ପୋଲିସ ଏହି ଧାରା ରେ ତଦନ୍ତ କରୁ ନଥିବା ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରି ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଏହି ଘଟଣାରେ ଜାତୀୟ ମାନବ ଆଧିକାର ଆୟୋଗ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts