Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର ରୋଡ୍ : ଉପ-କାରାଗାରରେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଜଙ୍ଗଲୀ ଜନ୍ତୁକୁ ମାରି ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା କଲେ, ଭାଗ ଛିଡିଲାନି ବୋଲି ଜଣଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କ୍ୟାବିନରୁ ୨ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି କୁମ୍ଭୀରର ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଗାଁ ମୁହାଁ ହାତୀ ପଲ, ଭୟଭୀତ ଗ୍ରାମବାସୀ, ପଡିଲା ତାଟି କବାଟ
  • ||
  • ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆଉ କିଛି ?
  • ||
  • କମୁଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୯୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅମାନବୀୟ : ଗୋଡାଇବାରୁ କୁକୁରକୁ ହତ୍ୟା, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ଆସନ୍ତାକାଲି ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ଲାଗୁ
  • ||

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଦଳିତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିକ୍ରି ଅଭିଯୋଗ

14/06/2018 at 5:20 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ମଦନପୁର-ରାମପୁର ଥାନା ବାଞ୍ଜିପଦର ଗାଁ । ଜଙ୍ଗଲ ଜମିରେ ଗଢି ଉଠିଥିବା ଗାଁର ସମସ୍ତେ ଭୁମିହୀନ। ସେଥିମଧ୍ୟ ରୁ ୭ ପରିବାରର ୫ ଜଣ ଯୁବତୀ କାମ ଆଶା ରେ ଗାଁ ନିକଟ ଦାଦନ ଦଲାଲ ଯୁଧିଷ୍ଟିର ବିଭାରର ଯୋଗସୁତ୍ର ରେ ଗତ ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବର ମାସରୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ତାମିଲନାଡୁର ତ୍ରିପୁର ସହରକୁ। ସେଥିରୁ ୪ ଜଣ ଯୁବତୀ ଗତ ମେ ମାସରେ ଗାଁ କୁ ଫେରିଥିବା ବଳେ ଗୋପୀନାଥ ସୁନାଙ୍କ ୧୯ ବର୍ଷିଅ ଯୁବତୀ ରଶ୍ମୀତା ସୁନା ଖୋଜଖବର ନାହିଁ। ଦାଦନ ଯାଇଥିବା ସାଥୀ ଝିଅଙ୍କ ସୁଚନା ଆନୁଯାୟୀ ଦଲାଲ ଯୁଧିଷ୍ଟିର ବିଭାର ସମସ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ତ୍ରୀପୁର ଏକ ସୁତାକଳରେ ନିୟୋଜିତ କରିଥିବା ବଳେ ସପ୍ତାହକ ପରେ ରଶ୍ମିତା କୁ ଆନ୍ୟତ୍ର କାମ କରିବାକୁ ସ୍ଥାନନ୍ତର କରିଥିଲା । ଆନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରଶ୍ମିତା ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ କାମ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିବା ଦଲାଲ ରଶ୍ମିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସଫେଇ ଦେଇ ଆସୁଛି ।
୭ ମାସ ପରେ ଝିଅ ନିଖୋଜ ଥିବା ଜାଣି ପାରି ପରିବାର ଝିଅ କୁ ଦଲାଲ ବିକ୍ରୀ କରି ଦେବା ଆଶଙ୍କା ରେ ମଦନପୁର-ରାମପୁର ଥାନା ରେ ଏତଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି । ହଲେ ଆଦ୍ୟାବଧି ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସଫେଇ ଦେଉଥିବା ବଳେ ହାତ ରେ ନିଖୋଜ ଯୁବତୀ ର ସୁରାକ ମିଳୁନାହିଁ । ଥାନାରେ ପରିବାରର ଏତଲା ପରେ ଦଲାଲ ଯୁଧିଷ୍ଟିର ବିଭାର ଗାଁରୁ ଫେରାର ରହିଛି । ଆନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏହି ଘଟଣା ଏସ.ସି ଏଟ୍ରୋସିଟି, ଯୁବତୀ ଚାଲଣ ମାମଲା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଥିଲେ ହେଁ ପୋଲିସ ଏହି ଧାରା ରେ ତଦନ୍ତ କରୁ ନଥିବା ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରି ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଏହି ଘଟଣାରେ ଜାତୀୟ ମାନବ ଆଧିକାର ଆୟୋଗ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts