Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୟ ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୦୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ସପୋରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ଲସ୍କର କମାଣ୍ଡର ସମେତ ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ
  • ||
  • ଆମେରିକା-ମେକ୍ସିକୋ ସୀମାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡରେ ୧୮ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ, ଏବର୍ଷର ଥିମ୍ ‘ୟୋଗା ଫର ୱେଲନେସ୍’
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ମୋଡ୍‌ରେ ଟିକାକରଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଦୈନିକ ୩ ଲକ୍ଷ ଭାକସିନେସନ୍ ଟାର୍ଗେଟ୍
  • ||

ଟୁଙ୍ଗୀରେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଗଞ୍ଜଡ଼

25/07/2018 at 5:01 PM

ଭାଗବତ ଟୁଙ୍ଗୀରେ ପୋଥି, ପୁରାଣ ବଦଳରେ ଗଞ୍ଜେଇ, ଚରସ, ମଦର ଆସର । ଠାକୁରଙ୍କ ସ୍ଥାନ ପାଲଟିଥିଲା ନିଶାଖୋରଙ୍କ ସ୍ବର୍ଗ । ଚୋରା ନିଶା ବେପାରୀଙ୍କ ଆଡ୍ଡା ପାଲଟିଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ଉପକଣ୍ଠ ମଳିପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋଠପାଟଣା ଗାଁର ଭାଗବତ ଟୁଙ୍ଗୀ । ଟିକେ ନଜର ବୁଲେଇ ଆଣନ୍ତୁ । ଉପରେ ଈଶ୍ବରଙ୍କ ନାଁ, ତଳେ ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ । ହେଲେ ଠିକ୍ ନିଶା ବେଳେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଗଲେ ନିଶାଡ଼ି । ଗତକାଲି ଏହି ଘରେ ଅଧିକ ନିଶା ସେବନ ଯୋଗୁଁ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଚୋରା ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ ମୁକ୍ତ କରିବା ଦାବିରେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ଗାଁର ଯୁବକମାନେ । କିନ୍ତୁ ନିଶା ମୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ଏପଟେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଠିକ୍ ସେତିକିବେଳେ ଅଳ୍ପ ଦୂରରେ ଥିବା ସେହି ଭାଗବତ ଟୁଙ୍ଗୀରେ ବସି କିଛି ଛାତ୍ର ଡ୍ରଗ୍ସ ସେବନ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ୪ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗାଁ ଲୋକେ କାବୁ କରି ପୋଲିସ ଜିମା ଦେଇଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କ ବାରମ୍ବାର ଦାବି ପରେ ବି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ଚୋରା ନିଶା ବେପାରୀଙ୍କ ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇବାରେ ବିଫଳ ହେଉଛି । ଚୋରା ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ ସେବନକାରୀ ନୁହଁ, ଏହାର ବେପୀରଙ୍କୁ ବି ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଖାଲି ଚୋରା ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ ନୁହେଁ, ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟରୁ ଗାଁକୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଯୁବକମାନେ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts