Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କର୍ଣ୍ଣେଲ ଆଶୁତୋଷ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଅନ୍ତିମ ବିଦାୟ, ହିନ୍ଦଓ୍ୱାଡ୍‌ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ହୋଇଥିଲେ ସହିଦ

5/05/2020 at 11:08 AM

ଜୟପୁର ୦୫।୦୫: ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ଜୟପୁରର ହ୍ୟାଣ୍ଡୱାରା ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ୨୧ ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ରାଇଫଲ୍ସ (ଆରଆର)ର କମାଣ୍ଡିଂ ଅଫିସର କର୍ଣ୍ଣେଲ ଆଶୁତୋଷ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଆର୍ମି କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି। ହ୍ୟାଣ୍ଡୱାରା ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା କର୍ଣ୍ଣେଲ ଆଶୁତୋଷ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଆଜି ଜୟପୁରରେ ଅନ୍ତିମ ବିଦାୟ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଆର୍ମି ବ୍ୟାଣ୍ଡ କର୍ଣ୍ଣେଲ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛି। 

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ହ୍ୟାଣ୍ଡୱାଡାର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା କର୍ଣ୍ଣେଲ ଆଶୁତୋଷ ଶର୍ମାଙ୍କ ମୃତଦେହ ସୋମବାର ଜୟପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ଆଜି ତାଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାମରିକ ସମ୍ମାନରେ ଶବଦାହ କରାଯାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଶେଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ଜୟପୁରର ମିଲିଟାରୀ ଷ୍ଟେସନରେ ଆୟୋଜିତ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲୋକମାନେ ଶହୀଦ ଆଶୁତୋଷଙ୍କୁ ଶେଷ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ରବିବାର ଦିନ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ହିନ୍ଦଓ୍ୱାଡ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଓ ଆତଙ୍କାବାଦୀ ମଧ୍ୟରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ହୋଇଥିଲା । ହନ୍ଦଓ୍ୱାଡା ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ କର୍ଣ୍ଣଲ ଓ ଜଣେ ମେଜରଙ୍କ ସମେତ ୫ଜଣ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଏଥିରେ ୨ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମଧ୍ୟ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲସ୍କରର ଟପ୍ କମାଣ୍ଡର ହାଇଦର ରହିଥିଲା । କିଛି ନାଗରିକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ବନ୍ଧକ କରିଥିବା ଖବର ମିଳିବା ପରେ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଅପରେସନ ଆରମ୍ବ ହୋଇଥିଲା । ସମସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ସେନା ସିଲ୍  କରି ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଆଶୁତୋଷ ଶର୍ମାଙ୍କ ଜୟପୁରରେ ବାସ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ମାତା ମୂଳତ ବୁଲନ୍ଦଶାହର, ବଡ ଭାଇ ପୀୟୁଷ ଶର୍ମା, ପତ୍ନୀ ପାଲ୍ଲାଭି ଶର୍ମା ଏବଂ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ ତମନ୍ନା ଜୟପୁରରେ ରୁହନ୍ତି। ରବିବାର ସକାଳେ ହ୍ୟାଣ୍ଡୱାରା ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଆଶୁତୋଷ ଶର୍ମାଙ୍କ ଶହୀଦ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କର୍ଣ୍ଣେଲ ଆଶୁତୋଷଙ୍କ ଶହୀଦତା ପାଇଁ ଏହି ପରିବାର ଗର୍ବିତ |

   Related Posts