Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

କଟକରେ ବେଶ ଉତ୍ସାହର ସହ ପାଳନ ହୋଇଛି ପ୍ରଭୁ ଯୀଶୁଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ

25/12/2018 at 11:33 AM

କଟକ ୨୫/୧୨ : କଟକ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ପ୍ରଭୁ ଯିଶୁଙ୍କ ଧରାବତରଣକୁ ବେଶ୍ ଆନନ୍ଦ ଉତ୍ସାହର ସହ ପାଳନ କରାଯାଇଛି | ଏହି ଅବସରରେ ଚର୍ଚ୍ଚ ଗୁଡିକରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କ୍ୟାରଲ୍ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | କଟକ କ୍ୟାଣ୍ଟନମେଣ୍ଟ ରୋଡ୍ ରେ ଥିବା କ୍ୟାଥଲିକ୍ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଆର୍କ ବିଶପ୍ ଜନ୍ ବରୁଆ ଯିଶୁଙ୍କ ଧରାବତରଣ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଇଥିଲେ | ଜାତି, ଧର୍ମ ବର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବିଶେଷରେ ସହରର ଲୋକ ମାନେ ଚର୍ଚ୍ଚ ଗୁଡିକରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ପ୍ରଭୁ ଯିଶୁଙ୍କ ଧରାବତରଣ ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ୍ ହୋଇଥିଲେ |


କଟକର ବିଭିନ୍ନ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ପ୍ରଭୁ ଯିଶୁଙ୍କ ଜନ୍ମ ଉତ୍ସବକୁ ବେଶ୍ ଆନନ୍ଦ ଉତ୍ସାହର ସହ ପାଳନ କରାଯାଇଛି | ଏହି ଅବସରରେ ସହରର ଚର୍ଚ୍ଚ ଗୁଡିକରେ ରଙ୍ଗୀନ୍ ଆଲୋକ ସଜ୍ଜା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ସଂଧ୍ୟାରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଚର୍ଚ୍ଚ ପରିସରରେ କ୍ୟାଣ୍ଡଲ୍ ଜାଲି ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ |

କଟକ କ୍ୟାଣ୍ଟନମେଣ୍ଟ ରୋଡ୍ ରେ ଥିବା କ୍ୟାଥ୍ଲିକ୍ ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଯିଶୁଙ୍କ ଧରାବତରଣ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ବିଶେଷ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚରେ ଆର୍କ ବିଶପ୍ ଜନ୍ ବରୁଆ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଯିଶୁଙ୍କ ଧରାବତରଣ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଇଥିଲେ |


ତେବେ ଏହି ଅବସରରେ କଟକରେ ଭାଇଚାରାର ନିଦର୍ଶନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ଜାତି, ଧର୍ମ,ବର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବିଶେଷରେ କଟକର ଲୋକମାନେ ଯିଶୁଙ୍କର ଏହି ଧରାବତରଣ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ଅନେକ ହିନ୍ଦୁ ପରିବାର ଏହି ବଡଦିନ ଉତ୍ସବ ପାଳନରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ଜାତି ଧର୍ମ ବର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବିଶେଷରେ ସମସ୍ତେ ଏକ ଓ ରୂପ ଅନେକ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତଙ୍କ ଇଶ୍ୱର ଏକ ବୋଲି ଏହି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମାନେ ମତ ଦେଇତିଲେ |


ଠିକ୍ ରାତି ୧୨ ଟା ସମୟରେ ଯିଶୁଙ୍କର ଧରାବତରଣ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ଅବସରରେ ଖ୍ରିୀଷ୍ଟିୟାନ୍ ରିତି ନିତୀ ଅନୁଯାୟି ପୂଜାପାଠ କରାଯାଇଥିଲା ଓ ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ୍ କ୍ୟାରଲ୍ ର ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିଲା |

   Related Posts