Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||
  • ଥରିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ୪.୫ ତୀବ୍ରତାର ଭୂକମ୍ପ ଝଟକା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୪୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରୁ ଇମ୍ଫା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଘୋଷଣା

26/06/2018 at 10:15 PM

ରାୟଗଡ଼। ଜିଲ୍ଲା ଥେରୁବାଲି ସ୍ଥିତ ଇମ୍ଫା କାରଖାନା ବିରୁଦ୍ଧରେ ପୁଣି ଘୋଷଣା ହୋଇଛି ଆନ୍ଦୋଳନ । ଇମ୍ଫା କର୍ତୃପକ୍ଷ ପୂର୍ବ ପ୍ରତିଶ୍ରତି ପାଳନ କରିନଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୁଣିଥରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଆଜି ଏ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ସ୍ମାରକପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଳେଖ ରହିଛି ଯେ, ଗତ ଏପିf 23 ତାରିଖ ଠାରୁ ମେ 10 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 9 ଦଫା ଦାବିନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଥିଲା। ଦୀର୍ଘ 18 ଦିନ ଆନ୍ଦୋଳନ ପରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ତ୍ରୀ _ûlúK ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ଉକ୍ତ ଆଲୋଚନା ପ୍ରକାରେ ଏକମାସ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ଦାବି ପୁରଣ କରିବାକୁ ଇମ୍ଫା କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷ ମାନିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅଦ୍ୟାବଧତ୍ 45 ଦିନ ବିତିଯାଇଥିବା ସତ୍ୱେ କୌଣସି ଦାବିରେ ସଫଳତା ନଜରକୁ ଆସିନାହିଁ । ତେଣୁ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଆସନ୍ତା 27 ତାରିଖ ଠାରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟକାଳ ପର୍ଯୟନ୍ତ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ। ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ନେତା ଜିତୁ ଜାକାସିକାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଥେରୁବାଲି ଅଂଚଳର ଗ୍ରାମବାସୀ ଆସି ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । କୃଷ୍ଣ କଣ୍ଡାଗରି, ଭୁଷଣ ହୁଇକା, ପ୍ରସାଦ ବିଡ଼କା, ପ୍ରତାପ କୁମାର ହିକକା, କୋମଳଲୋଚନ କୁଟୃକା, ପାଲକା ମମତା, ସାବିତ୍ର ହିକକା, ପରମାନନ୍ଦ ହୁଇକା ପ୍ରମୁଖ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଆଜିର ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ତୀବ୍ରତର ହେବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଏଡ଼।ଇ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ଏଭଳିକି ପୂର୍ବ।ପେକ୍ଷା ଚଳିତ ଆନ୍ଦୋଳନ ବଳେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ବିଗିଡ଼ବାର ସମ୍ଭାବନା ଦେଖାଦେଇଛି । ପ୍ରତିଶ୍ରତି ପୁରଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚାଲୁରହିବ ବୋଲି ଜିତୁ ଜାକାସିକା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts